niedziela, 23 sierpnia 2009

Przekrój rowerzysty bielańskiego

Nie, nie będziemy kroić rowerzysty na pół. Nie będzie krwi. Będzie opis typów rowerzystów, których można zaobserwować na bielańskich cieżkach rowerowych.

Pierwszy typ, najpopularniejszy w weekendy to weekendowy rowerzysta turystyczny, czasem zamieniający się w podmiejskiego, bo z Bielan łatwo wydostać się z miasta, pod warunkim wszak, że jedzie się na północ ;)
Rowerzysta weekendowy zazwyczaj charakteryzuje się luźnym strojem i posiadaniem plecaczka. Latem, kiedy uczniowie i studenci mają wakacje, można spotakać i takiego w tygodniu.

Bywa, że rowerzysta podróżuje bez plecaka. To znaczy, że nie planuje jechać dużo kilometrów.
Inny typ bardzo popularny na bielanach to rowerzysta z koszyczkiem. Zazwyczaj używa roweru nie w celach sportowych, ale użytkowych. Czyli jedzie na zakupy lub po wodę oligocieńską.
Inny bardziej profesjonalny typ to rowerzysta sakwowy. Najczęściej jeździ on w dłuższe trasy, ma wielu znajomych rowerzystów i jest bardziej "świadomy" rowerowo. Sakw używa jako torb transportowych oczywiście, zamiast plecaka i koszyka.
Bywa, że prócz sakw panowie podróżują... z laską ;)
A to jeszcze nie koniec. Kolejny typ to rowerzysta z dzieckiem na bagażniku. Bardzo popularny sposób na podróż z maleństwem doprzedszkola i z powrotem. Ale i na dłuższe wycieczki. Tu widać była wycieczka do piaskownicy.

Oczywiście po Bielanach jeździ cała masa typowych użytkowników górali w sportowych wdziankach. Co jakiś czas rzuca się w oczy rowerzysta pirat.
I to by było na tyle. Rowerzyści szykowni bywają, ale najczęściej na rowerach jeżdżą ludzie ubrani zupełnie zwyczajnie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz