środa, 19 sierpnia 2009

Dizajnwawa_2 - Miejskie Dynamo - Zasada zachowania energii


Wystawa trwa do 28.08.2009
MIEJSCE: Fundacja Bęc Zmiana, Mokotowska 65, Warszawa

Miasto żyje dlatego, że się w nim poruszamy, a sposób w jaki to robimy kreuje jego przestrzeń. Celem wystawy jest pokazanie alternatywnych sposobów przemieszczania się w mieście i możliwości kreowania jego wyglądu.

Dokonaliśmy wyboru projektów, które pokazują jak w mądry sposób połączyć możliwości środków komunikacji miejskiej i pojazdów napędzanych siłą własnych mięśni. Energia skumulowana w ciele pozwala w tani, łatwy i ekologiczny sposób poruszać się po mieście. Miejskie Dynamo na paru przykładach pokazuje jak bez odrzucania wynalazków cywilizacji zmieniać miejskie utrudnienia na energię życiową.

Wśród pokazanych na wystawie prac znajdują się zarówno projekty ułatwiające bezpieczne oraz przestrzennie ekonomiczne parkowanie rowerów (Parkower / Kompott i Rowerowy wyciąg / Dominic Hargreaves), pojazdy ułatwiające transportowanie przy użyciu energii własnych mięśni (Transporter / Dominic Hargreaves i Wózek-hulajnoga / Valentin Vodev), jak również rower składany pozwalający dzięki swoim właściwościom konstrukcyjnym na wygodne przenoszenie poprzez łatwe zmniejszanie do kompaktowego rozmiaru (Akrobata / Dominic Hargreaves). Pracą łączącą wygodę oraz projektowanie proekologiczne jest Rower na sprężone powietrze autorstwa Nicola’i Zocca i Harry’ego Thalera.

DESIGN WAWA w 2009 r. to seria wystaw prezentujących twórczość młodych dizajnerów warszawskich. Każda z wystaw składa się z prezentacji prac kilkuosobowych grup autorów zaproszonych do udziału ze względu na szczególnie interesujące wyniki prac projektowych, zastosowanie nowatorskich rozwiązań, związek projektu z przestrzenią publiczną miasta lub z Warszawą jako stolicą kraju.


www.dizajnwawa.pl
Organizator: Fundacja Bęc Zmiana / www.funbec.eu

2 komentarze:

  1. i can't understand the texy but the image is gorgeous!

    OdpowiedzUsuń
  2. Google Transate :) It is Art Exhibition.

    OdpowiedzUsuń