środa, 10 lipca 2013

Kluska Cycle Kid

Macie dzieci? Czy Wasze dzieci mają rowerki? Aliszka zwana przez wszystkich Kluskiem tylko na Lovelek jeszcze da się wsadzić. W spacerówce jest ryk. To ostatni pojazd, który jeszcze jako tako akceptuje, choć również nie bez protestów. Cóż, odkryła że chodzenie jest fajne, co prawda nie umie jeszcze samodzielnie, ale co własne nogi to własne nogi. Na trójkołowcu robi kilometry od ponad miesiąca, choć jeszcze nie dosięga do pedałów. W czerwcu wyszło 95 km i chyba tylko jedna krótka wycieczka w przyczepce, reszta to codzienne spacery po mieście. Cycle Kid rządzi! :)

W tle mama testuje nowe miejskie sakwy. Mało "chic" bo upał to człowiek ubiera się byle cieniej i nie zważa na modę. Zdjęcie zrobione przy żyrardowskim bublu zwanym drogą dla rowerów, raz że z kostki fazowanej, dwa że na krótkim odcinku wzdłuż mało ruchliwej ulicy, trzy wzdłuż chodnika czyli rozjeżdżanie pieszych, psów na smyczy i biegających dzieci. Apel do urzędników miejskich: Nie róbcie tego swoim miastom! Dokształcie się co to jest kontrapas, co to jest pas rowerowy i dlaczego te rozwiązania są dużo lepsze w mieście.

Warto dodać, że dziecko do 10 roku życia na rowerze jest wg przepisów pieszym i nie powinno jeździć po pasach ani drogach dla rowerów. Więc nie wypędzajcie rodziców z małymi dziećmi na trasy, które nie są dla nich!

12 komentarzy:

 1. Nie dziwne, że woli rower od jakis tam wózkow, tak trzymaj młoda! :)

  A co do cycle chic, to juz jakiś czas temu udało mi się uchwycić mega cycle kid. Już nieco starsza i samodzielna, ale wgniata w fotel taki widok. Zmotywowany ta deklaracją postaram się wrzucić na bloga niebawem, dam znać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem pod wrażeniem córeczki Mikaela Colville-Andersena , Lulu już sama jeździ na dwóch kółkach, można oglądać na jego instagramie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój starszy wnuk robi już po 25 kilometrów spokojnie, ale młodszy ma to dopiero w perspektywie;)
  Lovelek mnie bardzo zainteresował, ile miesięcy miała Kluska wsiadając nań?

  OdpowiedzUsuń
 4. @Lavinka, a ile ma Colvillówna ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Miała ok. 9 miesięcy, on jest teoretycznie od 6 miesiąca, ale tak naprawdę od momentu, kiedy dziecko umie samodzielnie usiąść. A że jedne potrafią wcześniej, inne później, to różnie wychodzi. Wcześniej miała doczepioną taką podstawkę pod nogi, ale i tak się jej majtały, to zdjęłam. Trochę za długa była do niej.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Elovelo: Nie mam pojęcia, wygląda na drugą połowę przedszkola.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Lavinka, druga połowa predszkola to chyba normalne że jeździ, nie :)?

  OdpowiedzUsuń
 8. a tak z innej bajki? czy te komentarze musza sie otwierać w innym oknie i nie mieć opcji odpowiedzi? irytujące...

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas druga połowa raczej na 4 kółkach jeszcze, dopiero zerówka na dwóch. Ale bywają dzieciaki, które od razu uczą się na dwóch. Komcie bez odpowiedzi, bo taki szablon, tu nic nie zmienię. Wrzucę tylko komcie osadzone pod postem. Kiedyś szwankowało, to wyłączyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, a jednak włączyły się odpowiedzi. Czyli to stary widok ich nie miał.

   Usuń
  2. No Twój blog, twoja sprawa jak masz komentarze, ja tylko wyrażam swoja opinię, że takich nie lubię ;)

   A co do cycle kid którymi się odgrażałem, to proszę bardzo jest: http://www.wolnyrower.com.pl/2013/07/cycle-chic-for-kid-czyli-elegancja.html

   Miałem to już dawno wrzucić, jakos tak wisiało, wreszcie się zmobilizowałem, dzięki za kopnięcie małe :)

   Usuń
  3. Ja też wolę, ale były w pewnym momencie awarie i ludzie narzekali, więc zrobiłam po staremu i zapomniałam.

   Usuń