Dobiega końca półsezon roweru miejskiego, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Żałuję, że w grudniu, styczniu i lutym nie będzie można jeździć rowerami. Mogliby go blokować tylko na duże opady śniegu, wszak w ciepłe grudniowe dni bez śniegu, albo ze śniegiem odgarniętym - można jeździć na krótkich odcinkach bez problemu. Nie mieszkamy na Syberii. No nic, trza uzbroić się w cierpliwość, do zobaczenia w marcu 2013 :)
Oczywiście sezon rowerowy się nie kończy, wielu rowerzystów nadal porusza się po mieście, nawet w śnieżnej zawiei. Będziemy ich śledzić, jak co roku ;)
Oraz nie wiem dlaczego, cześciej na Veturilo spotykam panów. Panie chyba wolą własne stylówki ;)
poniedziałek, 26 listopada 2012
środa, 21 listopada 2012
wtorek, 20 listopada 2012
Zapraszam do wpisu pewnego "szafiarza"
...znad morza. Jak się ubrać na jesienną jazdę w niesprzyjających warunkach? Koniecznie zajrzyjcie do Vislaffa :)
niedziela, 18 listopada 2012
Toruńskie wspomnienia z lat 90
Dziś przypadkiem trafiłam na zdjęcie zrobione pod koniec lat 90 na plenerze rysunkowym w Toruniu. Aparat to stary Zenit, trochę nieostro, bo aparat był ustawiony na nieskończoność... urok kliszy... i pan na uroczej damce z koszykiem. Nawet mi się idea cycle chic nie śniła wtedy. W tle całkiem wysoki stan Wisły, nie wiem czy to nie z powodzi '97.
sobota, 10 listopada 2012
Czerwona Holenderka
piątek, 9 listopada 2012
środa, 7 listopada 2012
Sezon rowerowy się wcale nie skończył!
poniedziałek, 5 listopada 2012
piątek, 2 listopada 2012
Stojaki.waw.pl
31 października 2012r. został uruchomiony portal Stojaki.waw.pl - inicjatywa społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi na ważny element infrastruktury rowerowej jakim są bezpieczne i prawidłowe stojaki rowerowe.
"Uruchamiamy projekt Stojaki.waw.pl - inicjatywę społeczną mającą na celu zwrócenie uwagi na ważny element infrastruktury rowerowej jakim są bezpieczne i prawidłowe stojaki rowerowe. Chcemy aby rowerzyści mogli zostawiać swoje rowery w wyznaczonych do tego dobrych parkingach, a także móc w łatwy sposób odnaleźć ich lokalizację. Promujemy wysyłanie wniosków o ustawienie stojaków w miejscach, gdzie jeszcze ich nie ma i zachęcamy władze miasta oraz poszczególnych dzielnic do współpracy w tym zakresie. Na start, w naszej bazie danych znajduje się prawie 1600 stojaków w ponad 300 lokalizacjach. Autorem projektu jest 22-letni student informatyki z Warszawy, wolontarusz Warszawskiej Masy Krytycznej. W jeden z sierpniowych wieczorów poszukiwał w internecie lokalizacji parkingów rowerowych w okolicach skrzyżowania ul. Chmielnej i Brackiej. Wtedy narodził się pomysł na stworzenie strony na której znajdzie się mapa dobrych parkingów rowerowych z połączeniem przekazywania wiedzy nt. ich budowy."
Legendarna cyklistka z ASP
Subskrybuj:
Posty (Atom)