czwartek, 22 grudnia 2011

Rowerzyści w metrze

Temat drażliwy dla niektórych pasażerów metra, rower trochę miejsca jednak zajmuje. Warto pamiętać, że przewożenie rowerów metrem jest jak najbardziej legalne i nie trzeba ponosić za to dodatkowej opłaty. Po centrum jeździ się rowerem, a potem wpycha się go do metra, podjeżdża metrem spory odcinek i znów od metra jedzie do domu. W ten sposób odciąża się tramwajową i autobusową komunikację, która zazwyczaj jest bardzo zatłoczona. Co do rowerzystów, pamiętajmy że najmniej problemów sprawimy pasażerom, jeśli będziemy przewozić rower na początku lub na końcu składu, tuż przy kabinie maszynisty (motorniczego).
Trochę szkoda, że w tych miejscach nie ma składanych krzeseł, nie trzeba by było walczyć o miejsce z wózkami dla małych dzieci, które niestety też nie bardzo mają się gdzie podziać w pozostałych wagonach. Widzę tu pewne niedopatrzenie projektanta.

Fotka zrobiona komórką, nieudana kompletnie, więc przerobiłam ją graficznie na takie cuś. W końcu wpis nie powinien być gołosłowny, jakiś obrazek musi być. "Metro Ratusz Arsenał Plac Bankowy Gruba Kaśka Kino Muranów " :)

5 komentarzy:

 1. Wydawało mi się, że wszystkie siedzenia w metro są składane...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, tylko kilka w niektórych wagonach (tam gdzie jest miejsce dla niepełnosprawnych).

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna przeróbka zdjęcia wyszła :) Metrem nie jeżdżę, ale często pociągiem worzę rower. Tam odkąd mamy nowe ładne składy, takie jak "Papieski" Jest idealne miejsce na rower, ma nawet pas, którym można przypiąć rower. Obo można też przysiąść.

  OdpowiedzUsuń
 4. Problem jest o tyle,że tam gdzie jest miejsce dla roweru-siedzą ludzie. Naprawdę niełatwo ich poprosić o zmianę miejsca. No i jak postawisz rower w pozycji pionowej, gdy ma ciężkie sakwy? Za każdym razem zdjemować? A gdy prócz sakw masz jeszcze namiot i karimaty? Rower przypniesz, reszty bagażu nie ma gdzie włożyć. Pomijając fakt, że potem to trzeba znów załadować na rower, przed wyjściem, bo podczas wychodzenia zlinczuje Cię konduktor za opóźnianie pociągu :/
  Wolę stare bagażówki.

  OdpowiedzUsuń