piątek, 23 marca 2012

26 marca - Bemowo Bike - system rowerów miejskich

Od 26 marca będzie się można zarejestrować w serwisie Bemowo Bike. Nie mogąc doczekać się ogólnowarszawskiego systemu - poszczególne gminy uruchomiły własny. 10 stacji na terenie gminy ułatwi poruszanie się niezależnie od komunikacji miejskiej. Pierwsze 20 minut za darmo! Wydaje mi się, że pomiędzy niektórymi stacjami spokojnie można zmieścić się w tym czasie. Pierwsza godzina nie jest droga, ledwo 2zł. Dopiero wypożyczenie roweru na dłużej kosztuje więcej, 4zł za każdą godzinę.

Okazuje się, że rowery stoją już przed urzędem gminy. I tu ogromne podziękowania dla Yurka, dzięki któremu możemy je obejrzeć.

Poniżej mapka stacji

Pokaż Bemowo Bike na większej mapie

2 komentarze:

  1. Cieszę się z każdej rowerowej inicjatywy, ale obawiam się, że ta nie wypali. We Wro system się sprawdził, bo stacje były dobrze rozplanowane i głównie wokół centrum czy też ośrodków akademickich ustawione. Tutaj, póki w całym mieście ich nie będzie to średnio widzę. A nie chciałabym, aby polityczni pieniacze mieli argument przeciw inwestycjom w infrastrukturę rowerową. No, ale poczekamy i oby było dobrze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Projekt rowerów w centrum wrzucono do szuflady parę lat temu. Przypadkiem po dojsciu HGW do władzy, choć to raczej przypadek. Chyba żadne władze nie były nigdy przyjazne Warszawiakom od... od nie pamiętam kiedy. :)

    OdpowiedzUsuń