czwartek, 25 września 2014

Jazda w tunelu

Na pograniczu prawa, pan sobie skrócił drogę na peron w tymczasowym przejściu podziemnych przy dworcu zachodnim.

7 komentarzy:

 1. Przynajmniej całkiem ciekawy fotos..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakimś cudem trafiłam z ostrością. Mam teraz inny obiektyw, stary i nie do końca współpracuje z moją lustrzanką, ostrość muszę ustawiać ręcznie. Ale za to jest dużo jaśniejszy i można robić foto we wnetrzach bez flesza. Dla mnie to ważne.

   Usuń
 2. Czyżby obiektyw od analoga + adapter do puszki M42?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naa, adapter do obiektywów Zenia gdzieś posiałam, zresztą strasznie ciężko się odkręcał. Podejrzewam że jest albo uszkodzony (kupiłam z demobilu), albo nie do końca pasuje do mego aparatu. Czas ustawia aparat, jak dobrze ustawię ostrość, to przy lekkim przyciśnięciu robi ping, ale nie działa mu przesłona (na stałe otwarta) i autofocus. W sumie nie płaczę, kosztował grosze, za to przyznaję rację memu świętej pamięci tatulowi-fotografowi, że najlepiej uczyć się fotografii na manualu. Wtedy lepiej czuje się aparat.

   Usuń
 3. Jeżdżenie rowerem w przejściu podziemnym to chamstwo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochani, potrzebujemy lepszych przestrzeni dla rowerzystów. Coraz więcej osób na rowerach wyjeżdża na ulice, i tak powinno być. Spójrzcie jak to wygląda w Hiszpanii, Holandii, Paryżu, gdzie rowerzyści maja więcej dróg rowerowych.
  To jest nie tylko piękne, ale i zdrowe.
  Pozdrowienia, Ninka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pan dziadek jechał wolno, nikomu nie przeszkadzał, nikt się za nim nie odwracał z oburzeniem. Bo jechał wolno, kulturalnie, bez slalomu między pieszymi. Tego nam najbardziej brakuje, jako społeczeństwu. Wszędzie chamstwo, przepychanie się łokciami, mniesięśpieszymzm i inne takie, które wkurzają wszystkich dookoła. Tego infrastruktura nie załatwi. Widywałam rowerzystów i kierowców w Oslo, gdzie infrastruktury rowerowej prawie nie było. Kierowcy puszczali ludzi i rowerzystów na zebrach, rowerzyści jechali wolno między pieszymi, pieszy, jak już się trafiła DDRka - szli obok chodnikiem, a nie środkiem DDRki. Można? Można!

  OdpowiedzUsuń