czwartek, 20 grudnia 2012

Zima w Żyrardowie

Oczywiście zimą po Żyrardowie jeździ się rowerem. Od razu cieplej się robi i przyjemniej :)

9 komentarzy:

 1. Bardziej z konieczności niż z wyboru jeżdżą, ale zawsze...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybór jest pozorny. Byle jakiego grata można dostać za parę tysiaków. Tylko po co. Jeden woli wydać całą pensję na wóz i benzynę, inny na wódkę i baleron ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W miastach bez rozwiniętej komunikacji publicznej zawsze dopóki dało się przejechać, to się jeździło rowerem, a mieszkańcy aglomeracji uważają, że odkryli coś nowego- rower zimą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawda? Inna sprawa, że w Żyrku jest komunikacja publiczna pod postacią autobusów. Ale odległości są tak małe, że ten kilometr, dwa, lepiej przejechać rowerem niż czekać na autobus i jechać max 10 minut. Niestety w Żyrku robi się pomału ciągi pieszo-rowerowe, czyli wpycha sie rowery siłą na chodniki i się robi ciasno. Cóż, atopolskawłaśnie. :/

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w miejscowości też pełno takich rowerzystów. Jedno jest pewne, jak na nich patrzę to pasji w nich nie dostrzegam! Raczej nie jeżdżą z przyjemności. Chociaż kto wie, może jakby przesiedli się na takie cudo http://www.nofuel.pl/city/blockbuster-plus-n7-damski.html to i zima milej by im upłynęła :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widzę ludzi za kierownicą, to też nie wyglądają na zadowolonych, naburmuszeni, zestresowani... co za ponury naród ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy takich odległościach jak w Żyrardowie, to po prostu często nie ma najmniejszego sensu wsiadać do samochodu - przyjemniej jest po prostu pieszo lub rowerem.

  Zdjęcie 2 od dołu - myślę że ta dziewczyna z wyboru pojechała rowerem (niestety nie udało się zrobić fotki od przodu). Rower nowy (max 2 letni), modny, dziewczyna też modnie ubrana.

  A teraz przy mrozie lepiej się jeździ po mieście niż przy ok. 0 stopni gdy pada deszcz i śnieg. Dopiero na bocznych drogach za miastem zaczyna się robić ciężko i trzeba bardzo uważać... ale ja dziś i tak tylko raz zaliczyłem glebę, gdy była totalna szklanka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy temperaturach w okolicy zera dodatkową atrakcją jest błoto+ sól, więc mimo, że się przeziębiłam wczoraj, to wolę niższe temperatury.

  OdpowiedzUsuń